Články

Vytisknout

Návštěva studentů z Bydžova ve škole Zespol Szkól Mechanicznych v polské Swidnici

Napsal Super User. Zařazeno v Přeshraniční spolupráce škol

Projekt „Vstupujeme na trhu země souseda" umožnil našim žákům navštívit 11. prosince 2014 partnerskou školu Zespół Szkół Mechanicznych w Świdnicy.
V rámci mezinárodního projektu „Vstupujeme na trh země souseda" jsme navštívili střední odbornou školu Zespol Szkól Mechanicznych v polské Swidnici.
Odborné exkurze se zúčastnilo 35 žáků prvního ročníku oborů Automechanik, Řidič osobní a nákladní dopravy, Silniční doprava a Operátor silniční dopravy. Cílem exkurze byl rozvoj odborných, kulturních a jazykových znalostí a dovedností s vytvořením možností další spolupráce.
Tato exkurze umožnila žákům i učitelům naší školy porovnat výuku, vybavenost škol a odborné zaměření. Během exkurze došlo i k setkání pedagogů s vedením školy, na kterém byly projednány možnosti a směry další užší spolupráce mezi školami. Swidnická škola obdržela pozvání na květnovou soutěž „Automobileum", kterou naše škola pořádá a pozvání s potěšením přijala. Při další možné realizaci budoucí spolupráce v rámci evropských projektů by velkou výhodou byla stejná odborná zaměřenost škol, jazyková příbuznost i blízká vzdálenost obou regionů. Byla by tak využita možnost, kterou přeshraniční spolupráce Česká republika – Polská republika nabízí.
Návštěvu polské školy byla zajištěna v rámci realizace projektu "Vstupujeme na trh země souseda" - reg. č. PL.3.22/2.1.00/11.02608, z operačního programu přeshraniční spolupráce Česká republika - Polská republika 2007-2013. Žáci byli o této skutečnosti informováni.

logolink